Často kladené otázky

Kde objednať šaty?

Vivien Mihalish má tri primárne kanály:

Ak máte záujem o aktuálne dostupné kúsky, navštívte túto sekciu. Všetky čerstvo ušité novinky ako aj skice nájdete na Instagrame, preto odporúčam ma sledovať, a na tomto webe. Objednávať môžete teda na hociktorom mieste, stačí mi napísať správu prostredníctvom kontaktného formulára, na Instagrame cez direct message alebo mi napísať mail. 

Ako si vybrať látku?

Mám svoju zásobu látok, z ktorej plánujem realizovať modely zo skíc, ale ak vytvárame špecifický model pre vás, alebo si želáte niečo špeciálne z iného materiálu, rada vyhľadám niečo iné, čo bude vyhovovať vašim želaniam. Stačí ma oboznámiť s vašou predstavou materiálu, ako zložením, tak aj dezénom, farebnosťou. V špeciálnych prípadoch, napríklad pri výbere látky na plesové alebo svadobné šaty vás rada vezmem so sebou.

Čo znamená slow fashion, respektíve pomalá móda?

Je to princíp módy, ktorý funguje opačne, ako súčasný rýchly módny priemysel. Princíp pomalej módy dbá na výber udržateľného materiálu, ktorý je príjemný pre nositeľa a šetrný k životnému prostrediu, respektíve rozložiteľný v prírode. Tiež dbá na dodržiavanie etických princípov pri výrobe, teda na prácu v dôstojných podmienkach s adekvátnym platovým ohodnotením bez porušovania ľudských práv a použitia detskej práce. Pomalá móda je ekologická, snaží sa minimalizovať odpad, neškodiť životnému prostrediu, uplatňovať férový prístup voči zamestnancom aj prírode.

Koľko bude stáť model na mieru?

Cena modelu sa odvíja od výberu materiálu, strihového riešenia a komplikovanosti technológie. Pri dostupných kúskoch je cena uvedená v eurách. Pri zákazkovej výrobe cenu modelu vyčíslujem postupne, respektíve po výbere strihu modelu a materiálu viem vyčísliť cenové rozmedzie, po ušití povedať presnú cenu. Pri šití na mieru požadujem zálohu na materiál vo výške 40 – 50% celkovej sumy. Po zložení zálohy začnem model realizovať a preto nie je možné odstúpiť zo zadanej zákazky.

Ak si želám jeden z dostupných kúskov, ale nie je to moje číslo, dá sa
vyrobiť v mojej veľkosti?

Ak rozdiel vo veľkosti nie je priepastný, respektíve model je o kúsok väčší ako vaše miery, je možné ho upraviť. Pokiaľ nie je možná táto modifikácia, dá sa vytvoriť model s rovnakými vlastnosťami, v rovnakom strihu z odlišného
materiálu.

Ako je to so svadobnými a plesovými šatami?

Rada vám na mieru ušijem aj takýto model. Ak sa Vám moja tvorba páči a želali by ste si kúsok na takúto dôležitú udalosť, budem veľmi potešená. Myslite prosím na to, že realizácia takého modelu si vyžaduje viac konzultácií, skúšok, zvláštny dôraz na výber materiálu, aby ste sa vo svoj deň cítili komfortne a výnimočne, preto si rozhodovanie nenechávajte na poslednú chvíľu a kontaktujte ma prosím v dostatočnom predstihu. Optimálne je to pol roka, zvládnuteľné je to aj za tri mesiace, jednoduchý model vytvorím do mesiaca.

Ako sa mám starať o odev?

Na väčšine odevov sa nachádza tzv. ošetrovací štítok s identifikáciou materiálu a symbolmi pre ošetrovanie. Pokiaľ odev tento štítok nemá, bol robený na mieru a ja som vás oboznámila s jeho starostlivosťou, alebo priložila lístok s informáciami. Všeobecne odporúčam:

Má Vivien Mihalish kamenný obchod, alebo figuruje v nejakom?

Zatiaľ nemám kamenný obchod, výrobky si môžete preto objednať cez internet, alebo využiť návštevu predajných akcií, kde vystavujem. Pre aktuálne informácie o tom, kde sa budem nachádzať sledujte môj Instagram.

Na akej predajnej akcii bude Vivien Mihalish najbližšie?

Pre aktuálne informácie sledujte môj Instagram.